Fronołów nad Bugiem
Newsy

We Fronołowie alejki już z nazwami!

Ku uciesze mieszkańców Mierzwic Kolonii i licznie odwiedzających turystów, alejki miejscowości doczekały się swoich nazw.

Mieszkańcy Mierzwic-Kolonii (lokalnie miejscowość znana jest też jako Fronołów – od nazwy rosyjskiego inżyniera, który zaprojektował znajdujący się w okolicy most kolejowy), od wielu lat apelowali o nazwy alejek, po tym jak wielokrotnie problem ze zlokalizowaniem okolicznych działek miało pogotowie ratunkowe, kurierzy i przyjezdni.

Niedojechanie pogotowia na czas wskutek błądzenia po licznych alejkach, skończyło się tragicznie dla niektórych wczasowiczów i mieszkańców. To już nie są czasy, w których wszyscy znali się i można było wytłumaczyć kierowcy karetki gdzie jest domek pani X czy pana Y. Letnisko rozrosło się do osiedla o powierzchni małego miasteczka. Nazwanie alejek stało się koniecznością, chociażby ze względu na bezpieczeństwo – czytamy na internetowym fanpejdżu „Fronołów”, który prowadzony jest przez jednego z letników.

Przy nadawaniu nazw uliczkom, wraz z mieszkańcami i wczasowiczami pracowała sołtys Mierzwic-Kolonii Joanna Wawrzyniak. Wśród wielu ciekawych i swojsko brzmiących nazw znajdziemy od teraz we Fronołowie takie aleje jak: Patelnia, Gwiazd, Oleńki, Miłości czy też Droga Mleczna. Niektóre z nazw są nowe, a niektóre funkcjonują od dziesięcioleci, ale dopiero od niedawna doczekały się oficjalnej tabliczki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *