Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa
Strona Główna · Artykuły · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj · Filmy Video · Na ryby · Download · Usługi · Niedziela, Grudzień 08, 2019
Wspomnienia mieszkańców
Z A P R A S Z A M Y !

Wspaniałe wspomnienia
z dawnych lat
mieszkańców i przyjaciół
Fronołowa

Nawigacja
Najnowsze komentarze

eKartki

Gadżety

Propozycje:
co dodać na stronie

Ostatnie Artykuły
Fronołów 1905 - 1948...
Zakaz wstępu do lasu
Mierzwice zostaną up...
Głosujcie na Mierzwice!
Obóz przysposobienia...
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Mierzwice Kolonia - ...
Nazwy alejek/uliczek
A-fro-ktualności
Koleżanka szuka domu...
Sprzedam działkę/dzi...
Najciekawsze Tematy
Czy potrzebna lep... [143]
A-fro-ktualności [125]
smieci we Fronołowie [61]
Kalendarz [61]
Gdzie można / war... [59]
Witamy mieszkańców :) off

Mieszkańcy online:

stenar05:44:37
grozan 3 dni
Szopler 4 dni
Ania 1 tydzień
Admin 1 tydzień
szwagier89 5 tygodni
Ela 9 tygodni

Gości online: 1

Twoje IP to: 34.225.194.144

Losowa Fotka
mogiła w lesie
mogiła w lesie
Fronołów - 15.08.2005
Newsletter
Dla mieszkańców
Zobacz Temat
Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa | Forum Fronolow.pl | Otwarte dyskusje na temat Fronołowa i okolic
Autor Mierzwice Kolonia - potrzeba nazw dróg /ulic/,mapy
jurand
Mieszkaniec

Data rejestracji: 26.12.09
Dodane dnia 17-07-2010 15:40
Chcę przypomnieć nieco temat, a raczej jeden z wątków - w nawiązaniu do ubiegłoroczne go ZEBRANIA z dnia 31 lipca - nazwy dróg, ulic ...
Nie chodzi tu o latarnie i asfalt...
Nie zauważyłem, by była jakaś dyskusja na ten temat, a sprawa wydaje się być ważna.
Jeden tylko przykład podam. 2-3 lata temu potrzebna była pomoc osobie chorej na serce, która najzwyczajniej zasłabła, a posiadane przez nią leki nie pomagały. Na 999 zgłosiły się Siemiatycze, stwierdziły, że to nie ich rejon i odesłały do Łosic. Tam przyjęto zgłoszenie, wysłano karetkę, która po ok. 20-30 minutach dotarła do Fronołowa. W okolice Ośrodka. Mimo kontaktu telefonicznego i informowania załogi, że pomoc jest potrzebna po drugiej stronie torów, upłynęło 30 /!!!/ minut, zanim karetka trafiła - w okolice ! - pacjenta... Na szczęście, tuż przed przybyciem karetki dolegliwość złagodniała i wszystko dobrze się skończyło, ale był to horror, wcale nie w pełni księżyca, tylko w samo południe...
Uważam, że w tak "dzikim" terenie wręcz niezbędnym jest nadanie nazw drogom, czy "ulicom", sporządzenie mapy Fronołowa i udostępnienie jej służbom alarmowym. Osiedle rozrosło się niesamowicie, a nowych "adresów - bez adresu" ciągle przybywa. Dopóki nie zdarzy się tragedia - oby nigdy, nie dostrzegamy, jak jest to ważne.
Jestem laikiem, ale zapewne znajdzie się wśród nas ktoś, kto będzie w stanie zorientować się, czy w obecnym kształcie Mierzwicom-Kolonii nie "należy się" od Gminy zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa, poprzez właściwe zorganizowanie tego, o czym powyżej.
Ciekaw jestem opinii mieszkańców na ten temat.
Pozdrawiam

jurand
Autor RE: Mierzwice Kolonia - potrzeba nazw dróg /ulic/,mapy
AnnS
Administrator

Miejscowość: Siedlce
Data rejestracji: 08.06.08
Dodane dnia 17-07-2010 21:11
Obecnie na geoportalu jest dostępna mapa z numerami działek http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/Default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=767317.0024067644,506786.0282272166,768577.9399067644,507512.5907272166&variant=KATASTER. Może wystarczyłoby, żeby każdy znał swój numer działki, a służby ratunkowe powinny mieć taką mapę geodezyjną lub wiedzieć gdzie to w necie można sprawdzić.
jurand
Mieszkaniec

Dodane dnia 18-07-2010 09:38
AnnS, dzięki za zainteresowanie.
Proponowane przez Ciebie rozwiązanie /niezły pomysł/ można by zastosować, ale tylko tak na początek, a docelowo - jako, nazwijmy to - uzupełniające.
Numery swoich działek zapewne znakomita większość z nas zna.
Jasne, że służby winny mieć / a może mają, tylko nie stosują ?/ takie mapy, oczywiście wydrukowane, bo w momencie zgłoszenia nie ma za wiele czasu na szukanie czegokolwiek w necie, a i sam net może zawieść.
Inna jeszcze sprawa -masa działek, w tym np. moja, na wskazanej mapie z geoportalu wymaga dużego powiększenia, by odczytać jej numer, tak, że, nie jest to bliski idealnemu sposób namierzania adresu.
W opisywanej przeze mnie sytuacji załoga karetki nawet nie zająknęła się na temat ustalenia adresu za pomocą numeru działki... Podtrzymuję więc to, co napisałem wczoraj.

jurand
dakke
Mieszkaniec

Data rejestracji: 10.02.09
Dodane dnia 03-08-2010 00:24
Pomysł z nazwami bardzo m się podoba. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie. Zastanawiałem się, czy może to być oddolna inicjatywa /sami nazywamy ulice i je przyjmujemy przez zastanie/ czy też urzędowa. Wydaje się, że bez gminy tu się nie obędzie, choć z drugiej strony, gdybyśmy zrobili to "oddolnie" moglibyśmy łatwo wskazać gdzie się spotkać, gdzie skręcić jak jadą do nas goście itp. Jakże wygodniej byłoby powiedzieć, że spotkamy się na rogu Poziomkowej i Leśnej a nie przy działce numer xxx smiley. Prawda? Choć wymagało by to wywieszenia informacji o nazwach takich ulic na skrzyżowaniach a na to są potrzebne fundusze, choć niezbyt wielkie. Pytanie czy możemy robić taką samowolę? No i czy nie będzie sporo kto mieszka przy Leśnej, Porzeczkowej, Malinowej itp. Może jakieś losowanie? :0

adam
Admin
Super Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 31.05.08
Dodane dnia 03-08-2010 10:20
jak zaczniemy demokratycnzie ustalać nazwy ulic to przez rok nie ustalimy....

Czy powinna to robić Gmina czy moze leży to w gestii Sołtysa - nie wiem. Nie wiem też jak "oznakować" ulice ? Wykonanie tabliczek drewnianych (nie wyobrażam sobie metalowych) dla tylu uliczek trochę bedzie kosztowało... Ale z drugiej strony trochę podatków płacimy - kasa powinna się znaleźć.

Witaj tak jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak jakbyś widzieć już nie miał
Żyj życie jakbyś miał już nazajutrz
Ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.
www.zwiruk.pl
jurand
Mieszkaniec

Dodane dnia 22-07-2012 10:57
"jak zaczniemy demokratycnzie ustalać nazwy ulic to przez rok nie ustalimy...."
Mijają DWA lata, opinia publiczna wyraziła się w demokratycznej, tajnej ankiecie, nadzwyczaj przychylnie, i ... nadal nic z tego...
Robimy coś ?

jurand
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 23-07-2012 11:59
tak...

czekamy smiley

www.zwiruk.pl
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 30-06-2016 15:52
temat poleżał sobie 4 lata i wraca, tym razem za sprawą śmieci... niebawem się rozkręci smiley

www.zwiruk.pl
jurand
Mieszkaniec

Dodane dnia 01-07-2016 11:19
Nooo, proszę ... Ciekawie się robi ?

jurand
Ela
Mieszkaniec

Miejscowość: Siedlce
Data rejestracji: 28.08.12
Dodane dnia 03-07-2016 20:49
To jestem baaaaaardzo ciekawa. Dzisiaj wyjeżdżając z Fronołowa, tylko na odcinku do asfaltowej jezdni, widziałam trzy wysypiska rozbabranych śmieci. Przecież to będzie latało po całym lesie....i nie wierzę, że zaraz nie będzie następnych. Skoro już jest ustalona ta opłata to chyba powinna być też i egzekwowana. Bo skoro jedni muszą płacić i zabierać śmieci ze sobą a inni mogą nie płacić i rozrzucać je po lesie to coś tu nie tak. Gdyby byli zmuszeni do zapłacenia to nie mieliby powodu ich /śmieci/ roznosić. Jeśli ktoś ma pomysł co i gdzie można zrobić w tej sprawie to czekam na wskazówki, jestem taka wkurzona, że chętnie się tym zajmę.

Ela:-)
Ania
Administrator

Data rejestracji: 25.07.08
Dodane dnia 30-11-2019 00:56
W końcu doczekaliśmy się nazw alejek. Na razie zostały nazwane alejki po wschodniej stronie torów. W galerii zamieściłam mapę.
http://swiatani.wordpress.com
Skocz do Forum:
Dodaj do ulubionych
Logowanie
Mieszkaniec e-Fronołowa

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym mieszkańcem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Historia wciąż żywa
P O L E C A M Y !

Historia Fronołowa i
mostu na Bugu
od roku 1905

Ostatnio dodane zdjęcia

Nazwy ulic we Fronoł...

Październik

Październik

Październik

Październik

Październik

Październik

Październik

więcej...
Ankieta dla mieszkańców
Czy chciałbyś aby alejki we Fronołowie miały swoje nazwy?

Tak!

Eee.. nie.

Wisi mi to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Created by zwiruk.pl Copyright (C) 2008 | Powered by PHP-Fusion

14007350 Unikalnych wizyt w wirtualnym Fronołowie od maja 2008