Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa
Strona Główna · Artykuły · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj · Filmy Video · Na ryby · Download · Usługi · Czwartek, Czerwiec 20, 2019
Wspomnienia mieszkańców
Z A P R A S Z A M Y !

Wspaniałe wspomnienia
z dawnych lat
mieszkańców i przyjaciół
Fronołowa

Nawigacja
Najnowsze komentarze

eKartki

Gadżety

Propozycje:
co dodać na stronie

Ostatnie Artykuły
Fronołów 1905 - 1948...
Zakaz wstępu do lasu
Mierzwice zostaną up...
Głosujcie na Mierzwice!
Obóz przysposobienia...
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
A-fro-ktualności
Koleżanka szuka domu...
Sprzedam działkę/dzi...
kominki dla każdej r...
Jajka
Najciekawsze Tematy
Czy potrzebna lep... [143]
A-fro-ktualności [125]
smieci we Fronołowie [61]
Kalendarz [61]
Gdzie można / war... [59]
Witamy mieszkańców :) off

Mieszkańcy online:

MariaZ20:35:37
darekb 1 dzień
Wojtek4119 2 dni
Ela 3 dni
Ania 5 dni
Szopler 5 dni
starogowienna 1 tydzień

Gości online: 2

Twoje IP to: 52.91.39.106

Losowa Fotka
Wiosna 2009... prawie :)
Wiosna 2009... prawie :)
Wiosna 2009
Newsletter
Dla mieszkańców
Zobacz Temat
Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa | Forum Fronolow.pl | Otwarte dyskusje na temat Fronołowa i okolic
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: smieci we Fronołowie
jurand
Mieszkaniec

Data rejestracji: 26.12.09
Dodane dnia 20-02-2013 18:49
W nawiązaniu do mego wcześniejszego prognozowania dotyczącego wysokości podatku uprzejmie informuję, że otrzymałem dziś urzędową informację z Urzędu Gminy, z której wynika, że w bieżącym roku NIE BĘDZIE PODWYŻKI PODATKU !!! Pierwszy raz od zawsze ! Hurra ! Teraz czekam na urzędową informację z Urzędu Gminy dotyczącą wykonania, od 1 lipca br., przepisów ustawy o śmieciach. Gmina winna jest mi taką informację, w końcu mój adres znają...smiley

jurand
Edytowane przez jurand dnia 20-02-2013 18:52
kiria
Mieszkaniec

Data rejestracji: 19.07.09
Dodane dnia 21-02-2013 01:47
http://pow.home.pl/slowopodlasia/index.php?a=1&id=29352
wygląda na to, że niedługo gmina narzuci nam ilość śmieci, które będziemy mieli obowiązek wyprodukować, bo zdrowego rozsądku brak. A wydawao mi się, że działki rekreacyjne są nieruchomościami niezamieszkałymi. Bardzo łatwo jest scedować koszty na ludzi sporadycznie odwiedzających owe tereny i sezonowo produkujących śmieci. Opowiadanie, że z owych posesji korzysta sie cały rok jest bzdurą. Proponuję, aby wójt spróbował jutro dojechać do mojej działki własnym autem. Odkopiemy go na wiosnę.
Marcin
Mieszkaniec

Data rejestracji: 23.12.10
Dodane dnia 21-02-2013 07:52
Najprostszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż oznaczonych worków na śmieci. Jesteś często i produkujesz dużo śmieci - kupujesz więcej worków, nie ma Cię - brak kosztów. Najbardziej obawiam się tych, którzy nie podpiszą umowy bo .... nie wiedzieli, zapomnieli, są tylko raz w roku etc, a śmieci gdzieś wyrzucić muszą ... no i tutaj pojawi się ten sam problem co zawsze - śmieci w lesie.
Haes
Mieszkaniec

Miejscowość: Fronolow
Data rejestracji: 15.05.09
Dodane dnia 22-02-2013 20:47
http://www.90dnidoeko.pl/smiley
jurand
Mieszkaniec

Dodane dnia 25-02-2013 11:30
marszym napisał : "Najprostszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż oznaczonych worków na śmieci. Jesteś często i produkujesz dużo śmieci - kupujesz więcej worków, nie ma Cię - brak kosztów."
Mniej więcej tak mam u siebie w domu, tyle że, na razie za worki i wywóz gromadzonych w nich odpadów segregowanych płaci miasto. Odbierają raz na miesiąc. Od lipca będę płacić ja - 12,5 zł od osoby zamieszkałej za segregowane, plus cena worków, niezależnie od tego, czy wyprodukuję odpady. Za niesegregowane płacę ja, ok 16 zł za pojemnik, dwa razy w miesiącu. Jeśli nie jest pełny pojemnik, odwołuję wywóz i nie płacę. Od lipca odbiór wszystkich niesegregowanych ma NIE być dodatkowo płatny.
Raczej nie podejrzewam, żeby we Fronołowie chciano się bawić w segregację śmieci, ale może się mylę.
Nie do przyjęcia byłoby chyba płacenie za odbieranie worków, ale tylko za worki faktycznie odebrane, bo wiadomo, że byłaby to furtka dla tych mieszkańców, którzy notorycznie odwoływaliby odbiór śmieci. Nie mam śmieci - odwołuję wywóz i nie płacę. A śmieci produkuję i wyrzucam, gdzie popadnie, tak ? A więc pewnie jakiś rozsądny ryczałt tu się pojawi, a zadaniem Gminy będzie rygorystyczne sprawdzenie, czy wszystkie nieruchomości mają umowę o wywóz śmieci. A jak nie mają, to dotkliwa kara. Nie ma przebacz... Wtedy pozostają "tylko" śmieci po jedno-dwudniowych imprezowiczach z Ibizy, ale tego chyba nie da się uniknąć. Co o takim rozwiązaniu sądzimy ?

jurand
hudek
Mieszkaniec

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 26.05.10
Dodane dnia 16-04-2013 08:38
A wie ktoś czy firmy podpisują umowy na krótszy okres np 6m.Bo jeżeli jestem we Fronołowie tylko w okresie letnim to czemu płacić za cały rok??
jurand
Mieszkaniec

Dodane dnia 29-05-2013 09:03
1 lipca zbliża się !
Pisałem do UG Sarnaki, jak będzie to wyglądać od 1 lipca i otrzymałem odpowiedź, jakiej się spodziewałem :

"Do dnia 01 lipca 2013r. jest Pan zobowiązany do podpisania umowy z firmą zajmującą się odbiorem odpadów komunalnych (umowa prywatna) Urząd Gminy nie może w żaden sposób ingerować w zawieranie takiej umowy, naszym zadaniem będzie jedynie sprawdzenie, czy owa umowa faktycznie została podpisana. Proszę wybrać firmę korzystną dla Pana. Rejestr działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie naszej gminy został zamieszczony na stronie internetowej www.sarnaki.pl (zakładka Odpady Komunalne)."
W odróżnieniu od dakke znalazłem wykaz firm - tu :
http://www.sarnaki.pl/pliki/rejestr_dzialalnosci_regulowanej.pdf

Może by tak wspólnie - ogłosić "przetarg" ?, i wybrać firmę z tej listy ? Co sądzą o tym Mieszkańcy ? A może macie już jakieś swoje typy, kto mógłby to zrobić najtaniej, bo ja tych firm w ogóle nie znam...

Z ostatniej chwili !!!
W firmie "Nieskażone Środowisko" w Łosicach miła pani poinformowała mnie, że w któryś z weekendów czerwcowych ma się odbyć spotkanie z Mieszkańcami mające na celu podanie informacji o propozycjach firmy. Oferta ma być elastyczna... O szczegółach na razie nie można mówić, bo prace nad ofertą trwają.

jurand
Edytowane przez jurand dnia 29-05-2013 09:29
Admin
Super Administrator

Data rejestracji: 31.05.08
Dodane dnia 02-06-2013 11:30
gdybyś wiedział kiedy ma być owo spotkanie - pisz. Roześlemy mailingiem do wszystkich naszych mieszkańców, może się uda coś wspólnie wynegocjować z firmą.

Witaj tak jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak jakbyś widzieć już nie miał
Żyj życie jakbyś miał już nazajutrz
Ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.
www.zwiruk.pl
jurand
Mieszkaniec

Dodane dnia 03-06-2013 08:15
Z rozmowy z tą firmą, nota bene tą samą, która sprząta u nas obecnie na zlecenie gminy, zrozumiałem, że to firma wystąpi do Mieszkańców z powiadomieniem o spotkaniu. Ale, że może być z tym różnie, podaję numer do : Związek Komunalny "Nieskażone Środowisko" z siedzibą w Łosicach, Ekologiczna 5 - 609 757 733. Może warto ten numer rozesłać, by zainteresowani pytali bezpośrednio o termin spotkania.

Chyba, że ktoś woli inną firmę...

jurand
Edytowane przez jurand dnia 03-06-2013 08:21
Marcin
Mieszkaniec

Data rejestracji: 23.12.10
Dodane dnia 03-06-2013 10:53
Wójt na spotkaniu z mieszkańcami, które odbyło się 25 maja zobowiązał się, że w weekend 11 czerwca zorganizuje spotkanie z Firmą, która wygra przetarg,, aby mogli nam złożyc propozycję dotyczącą wywozu śmieci. Nie wiem tylko czy nie będzie protestów i sprawa sie opóźni.
jurand
Mieszkaniec

Dodane dnia 03-06-2013 14:54
Chyba mylone są pojęcia, bo wójt to może sobie wybierać w przetargu firmę dla obsługi mieszkańców Gminy, a nie dla Mieszkańców - letników, którzy mają w tym zakresie wolną rękęsmiley Poza tym - 11 czerwca to nie dzień weekendowysmiley

jurand
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Miejscowość: Łosice
Data rejestracji: 30.03.09
Dodane dnia 05-06-2013 21:04
Słuchajcie Wiara! Wójt zadeklarował, że po rozstrzygnięciu przetargu, postara się zorganizować spotkanie przedstawiciela firmy śmieciowej z tzw. letnikami. Ale raczej nie będzie to 11 czerwca, bo przetarg jest do 10-tego, a potem trzeba jeszcze rozpatrzyć odwołania.
Z tego, co ludzie już rozeznani w temacie, na zebraniu mówili, to żadna firma nie jest zainteresowana podpisywaniem indywidualnych umów na wywóz śmieci z letnikami i dlatego "wolna ręka" tak naprawdę tylko teoretycznie jest wolna i po to planowane zebranie w czerwcu. Termin zostanie ogłoszony na tablicach. Tyle wiem. Nara
jasinaa
Mieszkaniec

Miejscowość: Jablonna
Data rejestracji: 14.08.12
Dodane dnia 05-06-2013 21:44
Prośba, jakbyscie coś wiecej wiedzieli to Admin prośba o maila.
Nie w kazdy weekend jetesmy
Z góry dziękuje
hudek
Mieszkaniec

Data rejestracji: 26.05.10
Dodane dnia 06-06-2013 08:51
Podczas spotkania z firmą sprzątającą może warto wynegocjować troszkę więcej kontenerów żeby śmieci się nie poniewierały po lesie. W weekendy jest jakaś masakra a firma też się nie bardzo garnie żeby przyjechać i zabrać śmieci po niedzieli.
jurand
Mieszkaniec

Dodane dnia 06-06-2013 10:39
W Polsce, także w Sarnakach, wszystko możliwe, ale to, co przekazał nam Krzysztof Urban zakrawa na kpinę. Gminny przetarg naprawdę nie powinien nikogo z nas interesować, nie Wójt będzie decydował komu mamy dać nasze pieniądze za wywóz. Wcale nie musimy podpisywać umowy z firmą, która wygra przetarg. "Ludzie rozeznani w temacie" chyba bredzili, bo nie uwierzę w to, że firmy nie chcą naszych pieniędzy. Otrzymać je mogą właśnie po podpisaniu indywidualnych umów, bo tak stanowi prawo i nie da się tego ominąć. Nie wiem, co knuje Wójt, zapewne chodzi o spore pieniądze. Cóż, czekam na rozwój wydarzeń, możliwy jest też scenariusz warszawski...

Wyżej napisano :
"Podczas spotkania z firmą sprzątającą może warto wynegocjować troszkę więcej kontenerów żeby śmieci się nie poniewierały po lesie. W weekendy jest jakaś masakra a firma też się nie bardzo garnie żeby przyjechać i zabrać śmieci po niedzieli."
To Wójt, a nie letnicy, powinien w Szczegółowych Warunkach Zamówienia narzucić startującym w przetargu obowiązek takiego odbierania odpadów, żeby w Gminie było czysto. To jest punkt wyjścia. A kontenery ? Może się mylę, ale wydaje mi się, że nie będzie już żadnych kontenerów dla letników.

jurand
Edytowane przez jurand dnia 06-06-2013 10:56
Admin
Super Administrator

Data rejestracji: 31.05.08
Dodane dnia 06-06-2013 12:56
Może się mylę, ale wydaje mi się, że nie będzie już żadnych kontenerów dla letników.

dobrze myślisz. kontenery znikną 1 lipca. Każdy będzie we własnym zakresie odpowiedzialny za utylizację śmieci. Kto podpisze umowę to śmieci przekaże firmie która śmieci wywozi. Kto nie podpisze to pewnie w lesie zostawi i na to się niestety nastawmy... smiley

Kontenerów raczej nie będzie bo kto za nie zapłaci ? Wójt ? Przecież napisał do nas listy w których pisze ze będzie nas z umów rozliczał a kontenery znikną.

Witaj tak jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak jakbyś widzieć już nie miał
Żyj życie jakbyś miał już nazajutrz
Ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.
www.zwiruk.pl
grozan
Mieszkaniec

Data rejestracji: 11.06.10
Dodane dnia 06-06-2013 21:30
Już wiem dlaczego z nami jest problem. Generujemy 8x więcej śmieci niż mieszkańcy smiley
http://www.siemiatycze.com.pl/sarnaki/4050-sarnaki-sotys-zainkasuje-za-miecie.html
jurand
Mieszkaniec

Dodane dnia 07-06-2013 10:51
Z tym Wójtem najwyraźniej, coraz bardziej, jest coś nie tak. Coraz ciekawsze wypowiedzi. Wyobrażacie sobie, jak Letnikowski jest w stanie wygenerować OSIEM razy więcej śmieci niż Sarnakowski, w dodatku generując je przez bardzo krótki okres roku ??? Może być tak, że firma śmieciowa - jeśli od niej pochodzą te wyliczenia - sprzedaje Wójtowi kit i zawyża wielkości, by więcej zarobić. Czy Gmina kontrolowała firmę ? A może być i tak, że po prostu Sarnakowscy wyrzucają śmieci "do lasu", podczas gdy Letnikowscy do kontenerów. Sarnakowskich jest około 5 tysięcy. To co, Letnikowskich 40 tysięcy ? Toż to więcej niż pół Siedlec. /Znamy może rzeczywistą ilość gospodarstw Letnikowskich na terenie Gminy ? /
Aha, niech Wójt nie płacze, że za nas zapłacił, bo chyba jakieś przychody od letników Gmina ma.

jurand
starogowienna
Mieszkaniec

Miejscowość: Sioło Budy, Zabuże, Lisbona
Data rejestracji: 15.04.09
Dodane dnia 07-06-2013 11:12
Ja mam inną propozycję - która padła zresztą na "spotkaniu śmieciowym" w remizie - wszyscy zameldujmy się nad Bugiem i wybierzmy sobie swojego wójta. Przecież nas "przyjezdnych" jest więcej niz "miejscowych" - zresztą w dzisiejszych czasach te pojęcia bardzo się już zacierają. Poza tym co z sytuacją, kiedy zniknie obowiązek meldunku? Bierzmy demokrację w swoje ręce! smiley
PS. a słyszeliście o pomyśle ustawienia kontenerów w Sarnakach? smiley

starogowienna
Edytowane przez starogowienna dnia 07-06-2013 11:14
kiria
Mieszkaniec

Data rejestracji: 19.07.09
Dodane dnia 07-06-2013 15:33
starogowienna napisał/a:
Ja mam inną propozycję - która padła zresztą na "spotkaniu śmieciowym" w remizie - wszyscy zameldujmy się nad Bugiem i wybierzmy sobie swojego wójta.

Chyba błąd w rozumowaniu. Postanowienie dotyczące odpadów z działek letniskowych reguluje rada gminy, która wójtowi powierza jedynie jej wykonanie.
Natomiast w kompleksie naszych działek, swoją nieruchomość posiada jeden z radnych gminy Sarnaki. Ciekawe jak on dostosuje się do ,,swoichr1; zarządzeń.
Gminy mają dowolność w regulowaniu niestandardowych kwestii, pod warunkiem, że są usankcjonowane uchwałą rady gminy. I to do tych ludzi można mieć pretensję, że nie zerkają dalej niż na koniec własnego nosa. To oni powinni skupić się na całkowitym wyeliminowaniu nielegalnych składowisk śmieci i zmniejszeniu stopnia zaśmiecania lasów i terenów rekreacyjnych. W końcu i tak za czystość na swoim terenie odpowiada gmina, a wprowadzana ustawa powinna dać efekt ekologiczny.
Jej celem jest objęcie wszystkich właścicieli nieruchomości sprawnym systemem odbioru śmieci, a także prowadzenie selektywnego zbierania odpadów komunalnych
W niektórych gminach opłatę za odbiór odpadów będzie można wnosić tylko za te miesiące, w których nieruchomość była zamieszkana. Poza tym, należy wyjść z założenia, że nie każdego właściciela działki jest stać na ponoszenie opłat przez okrągły rok
W chwili obecnej, chyba należy zakasać rękawy i szybko zrobić porządek na terenie swojej posesji, aby pozbyć się wielkogabarytowych przedmiotów przed dniem 1 lipca 2013r, aby gmina je wywiozła.
A dalej zobaczymy.
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Dodaj do ulubionych
Logowanie
Mieszkaniec e-Fronołowa

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym mieszkańcem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Historia wciąż żywa
P O L E C A M Y !

Historia Fronołowa i
mostu na Bugu
od roku 1905

Ostatnio dodane zdjęcia

Ogłoszenie

12.05.2019

12.05.2019

Kwiecień

Wielkanoc 2019

Kwietniowa Aleja Mił...

.

4.05.2019

więcej...
Ankieta dla mieszkańców
Czy chciałbyś aby alejki we Fronołowie miały swoje nazwy?

Tak!

Eee.. nie.

Wisi mi to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Created by zwiruk.pl Copyright (C) 2008 | Powered by PHP-Fusion

13754921 Unikalnych wizyt w wirtualnym Fronołowie od maja 2008