Podsumowanie Walnego Zebranie Członków Towarzystwa Przyjaciół Fronołowa n/Bugiem
Dodane przez Admin dnia Października 01 2008 14:12:49


Zgodnie z § 27 Statutu Zarząd Stowarzyszenia - Towarzystwo Przyjaciół Fronołowa n/Bugiem w likwidacji zwołało Walne Zebranie Członków 21 września 2008 r. o godz. 11.30 rozpoczęło się zebranie w Ośrodku Fronołów (stołówka).

Zamieszczamy podsumowanie zebrania.
Rozszerzona zawartość newsa


Zgodnie z § 27 Statutu Zarząd Stowarzyszenia - Towarzystwo Przyjaciół Fronołowa n/Bugiem w likwidacji zwołało Walne Zebranie Członków 21 września 2008 r. o godz. 11.30 rozpoczęło się zebranie w Ośrodku Fronołów (stołówka).

Zamieszczamy podsumowanie zebrania.

Na zebraniu obecnych było 42 przedstawicieli posiadaczy domków w ośrodku PKP - PCK co daje 65% mieszkańców - wynik bardzo dobry jak na paskudną pogodę która była w ten weekend we Fronołowie.

Grunt i sprawy związane z ziemią

Z informacji które zostały przekazane mieszkańcom, właściciel gruntów przygotował nowe umowy i miał je rozesłać do mieszkańców ale do dziś dnia nikt takiej umowy nie otrzymał...

Jednocześnie właściciel ziemi (podobno) podejmuje działania aby wycenic grunt i sprzedać go - jednak żadnych konkretnych działań nie podjął (nikt nic nie widział). Właściciel ziemi nie chciał się wypowiadać nt. możliwości kupna ziemi przez poszczególnych mieszkańców, stwierdził że jak zrobi wycenę to zorganizuje oddzialne spotkanie i wówczas rzuci propozycję sprzedaży (oscylującą jak nam sie wydaje w okolicy ceny rynkowej czyli 20-25 zł za m2).

Podobno następuje podział gruntów przez właściciela, mowa jest albo o mieszkańcach albo o jakomś 'tajemniczym' inwestorze - bajka ta sprzedawana jest mieszkańcom od mniej-więcej pół roku chyba po to aby 'podgrzać' atmosferę wokół sprzedaży gruntu - niestety, nic więcej konkretnego w tym temacie.

Do prokuratury skierowana została sprawa w sprawie spzedaży ziemi przez PCK byłemu członkowi zarządu TPFnB Panu Wołosiakowi, nie ma żadnych informacji nt. postępów śledztwa.

Jednocześnie Zarząd TPFnB założył sprawę cywilną Panom Wołosiakowi i Borkowskiemu (zamiarem byłego zarządu była korzyść majątkowa pochodząca ze skladek członków), pierwsza rozprawa miała miejsce w Siedlcach 26 września, 14.30 - nie wiemy niestety co było na sprawie - jeżeli ktoś z mieszkańców był obecny - prosimy o sprawozdanie.

25 czerwca zarząd poprosił o wyremontowanie drogi przez wlasciciela ale tego nie uczynił, zarząd sam wyremontował, koszt: 600 zł.

Woda, wodociąg, rozliczenia z gminą

Zarząd podjął działania aby sieć wodociągowa została odebrana przez gminę, tak aby każdy z domków rozliczał sie za wodę licznikowo - podobnie jak za prąd. Wójt wyraził chęć przejęcia sieci i odebrania inwestycji jednak nie było żadnych dokumentów projektowych, wykonana została jedynie dokumentacja powykonawcza. Wójt zdecydował iż przejmie sieć jednak pod warunkiem rozliczenia calej wody (ponad 3,7 tys. metrow3). Mieszkańcy zużyli licznikowo 1700 m3 wody przez dwa lata zaś 1967m3 poszło teoretycznie w ziemię, a co się z nią naprawdę stało to wie tylko ten kto sobie tę wodę przywłaszczył... Oficjalnie - w wyniku awarii - przez 2 lata prawie 2 tys m3 ubyło i mieszkańcy muszą to opłacić (po 70 zł na domek). Koszty m3 wody to 2,14 zł.

Wykonawca wody domaga się opłaty faktury za wykonaną pracę (kiedy to było ;), nie było jednak odbioru, sprawa wciąż w sądzie, życzy sobie 50 tys zł i grozi zdemontowaniem 'jego' materiałów ze studzienek.

InneNa zakończenie właściciel ziemi stwierdził że chyba nikt przecież nie zarzuci mu złej woli, wszyscy się uśmiechnęli ironicznie i mieszkańcy rozeszli się do swoich domków.