Przyjemna kąpiel a właściwie spacer po Bugu przy molo
Dodane przez Admin dnia Sierpnia 18 2008 23:35:57
W tym materiale opiszę krótką wyprawę ma wysepkę pośrodku Bugu, wyprawę którą możnaby nazwać także kąpielą, jeden z uczestników się wykąpał i nawet ponurkował :)

Całe zdarzenie miało miejsce w połowie sierpnia kiedy stan rzeki był dość niski a temperatura powietrza oscylowała wokó 35 st C. Temperatura wody w rzece była dość wysoka, na tyle że przepływająca woda zbytnio nie chłodziła, a zapewne wiodła za sobą tysiące bakterii i drobnoustrojów które w ciepłej wodzie się szybko rozwijają ;) (podobno nawet salmonella i bakterie coli sie pojawiły na Bugu w tym roku)

Miejsce przeprawy: tuż obok mostu, przy malutkim molo do którego zazwyczaj są przymocowane łódeczki i kajaki. W samej przeprawie udział brały 4 osoby: w tym 2 ratowników wodnych oraz 10 letnia zawodniczka klubu pływackiego "rekin" - uznaliśmy wyprawę za bezpieczną, chociaż ostrożności nigdy dość !


Małe molo obok mostu, tutaj przeprawialiśmy sie na wysepkę
W tym miejscu trzeba powiedzieć że przy tak niskim stanie wody kąpiel (popływanie) w Bugu jest możliwe wyłącznie w głębszych miejscach (bliżej wysepki) albo na drugiej odnodze Bugu którą płynie właściwy nurt (odnoga za wysepką). W okolicach mola i właściwie aż za połowę Bugu woda sięga nieco ponad kolana i kąpiel jest raczej niemożliwa. Obok mola jest jednak miejsce głębsze gdzie woda potrafi zakryć pas - jednak jest to mały skrawek i może służyć jedynie zanurzeniu się na chwilę. Te głębsze mniejsce pokazuje jednak że za każdym razem wchodząc do Bugu trzeba być bardzo ostrożnym i nigdy nie lekceważyć wody i nie przeceniać swoich umiejętności !

Naszym celem było dojście do wysepki będąc jak najmniej zmoczonym, i właściwie się to udało, aż do samej wysepki było bardzo płytko, na środku Bugu woda nie sięgała nawet do pasa:


Na środku rzeki
Bliżej wysepki pojawiał się nieco silniejszy nurt a woda sięgała nieco ponad pas ale sprawnie krocząc docieramy na wysepkę nie mocząc koszulek (poza pływakiem który nurkował i sprawdzał przejrzystość wody na 80 cm głębokości:)


A jednak da się popływać conieco :)Reasumując:


Wyprawa okiem fotografa do obejrzenia w tym albumie.