Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa
Strona Główna · Artykuły · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj · Filmy Video · Na ryby · Download · Usługi · Poniedziałek, Marca 08, 2021
Wspomnienia mieszkańców
Z A P R A S Z A M Y !

Wspaniałe wspomnienia
z dawnych lat
mieszkańców i przyjaciół
Fronołowa


Nawigacja
Najnowsze komentarze

eKartki

Gadżety


Propozycje:
co dodać na stronie

Ostatnie Artykuły
Fronołów 1905 - 1948...
Zakaz wstępu do lasu
Mierzwice zostaną up...
Głosujcie na Mierzwice!
Obóz przysposobienia...
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Problem z kodowaniem...
Gazociąg Polska - L...
smieci we Fronołowie
A-fro-ktualności
Mierzwice Kolonia - ...
Najciekawsze Tematy
Czy potrzebna lep... [143]
A-fro-ktualności [126]
smieci we Fronołowie [63]
Kalendarz [61]
Gdzie można / war... [59]
Witamy mieszkańców :) off

Mieszkańcy online:

Ania 4 dni
Nela 3 tygodni
grozan 3 tygodni
Paul 3 tygodni
darekb 4 tygodni
Ela 6 tygodni
Szopler11 tygodni

Gości online: 3

Twoje IP to: 44.192.112.123

Losowa Fotka
Jedzie ciapąg z daleka...
Jedzie ciapąg z daleka...
Most z różnych perspektyw
Newsletter
Dla mieszkańców
Podsumowanie Walnego Zebranie Członków Towarzystwa Przyjaciół Fronołowa n/Bugiem


Zgodnie z § 27 Statutu Zarząd Stowarzyszenia - Towarzystwo Przyjaciół Fronołowa n/Bugiem w likwidacji zwołało Walne Zebranie Członków 21 września 2008 r. o godz. 11.30 rozpoczęło się zebranie w Ośrodku Fronołów (stołówka).

Zamieszczamy podsumowanie zebrania.

Na zebraniu obecnych było 42 przedstawicieli posiadaczy domków w ośrodku PKP - PCK co daje 65% mieszkańców - wynik bardzo dobry jak na paskudną pogodę która była w ten weekend we Fronołowie.

Grunt i sprawy związane z ziemią

Z informacji które zostały przekazane mieszkańcom, właściciel gruntów przygotował nowe umowy i miał je rozesłać do mieszkańców ale do dziś dnia nikt takiej umowy nie otrzymał...

Jednocześnie właściciel ziemi (podobno) podejmuje działania aby wycenic grunt i sprzedać go - jednak żadnych konkretnych działań nie podjął (nikt nic nie widział). Właściciel ziemi nie chciał się wypowiadać nt. możliwości kupna ziemi przez poszczególnych mieszkańców, stwierdził że jak zrobi wycenę to zorganizuje oddzialne spotkanie i wówczas rzuci propozycję sprzedaży (oscylującą jak nam sie wydaje w okolicy ceny rynkowej czyli 20-25 zł za m2).

Podobno następuje podział gruntów przez właściciela, mowa jest albo o mieszkańcach albo o jakomś 'tajemniczym' inwestorze - bajka ta sprzedawana jest mieszkańcom od mniej-więcej pół roku chyba po to aby 'podgrzać' atmosferę wokół sprzedaży gruntu - niestety, nic więcej konkretnego w tym temacie.

Do prokuratury skierowana została sprawa w sprawie spzedaży ziemi przez PCK byłemu członkowi zarządu TPFnB Panu Wołosiakowi, nie ma żadnych informacji nt. postępów śledztwa.

Jednocześnie Zarząd TPFnB założył sprawę cywilną Panom Wołosiakowi i Borkowskiemu (zamiarem byłego zarządu była korzyść majątkowa pochodząca ze skladek członków), pierwsza rozprawa miała miejsce w Siedlcach 26 września, 14.30 - nie wiemy niestety co było na sprawie - jeżeli ktoś z mieszkańców był obecny - prosimy o sprawozdanie.

25 czerwca zarząd poprosił o wyremontowanie drogi przez wlasciciela ale tego nie uczynił, zarząd sam wyremontował, koszt: 600 zł.

Woda, wodociąg, rozliczenia z gminą

Zarząd podjął działania aby sieć wodociągowa została odebrana przez gminę, tak aby każdy z domków rozliczał sie za wodę licznikowo - podobnie jak za prąd. Wójt wyraził chęć przejęcia sieci i odebrania inwestycji jednak nie było żadnych dokumentów projektowych, wykonana została jedynie dokumentacja powykonawcza. Wójt zdecydował iż przejmie sieć jednak pod warunkiem rozliczenia calej wody (ponad 3,7 tys. metrow3). Mieszkańcy zużyli licznikowo 1700 m3 wody przez dwa lata zaś 1967m3 poszło teoretycznie w ziemię, a co się z nią naprawdę stało to wie tylko ten kto sobie tę wodę przywłaszczył... Oficjalnie - w wyniku awarii - przez 2 lata prawie 2 tys m3 ubyło i mieszkańcy muszą to opłacić (po 70 zł na domek). Koszty m3 wody to 2,14 zł.

Wykonawca wody domaga się opłaty faktury za wykonaną pracę (kiedy to było ;), nie było jednak odbioru, sprawa wciąż w sądzie, życzy sobie 50 tys zł i grozi zdemontowaniem 'jego' materiałów ze studzienek.

Inne
  • Przedłużona do końca 2008 została umowa z Mieczysławem Tatkiewiczem, wynagrodzenie: 500 zł m-c
  • niezbędne jest oświetlenie ośrodka - podczas obchodu terenu, możliwych włamań itd... Dotychczas właściciel terenu nie pozwalał włączać oświetlenia, Mieczysław otrzymał od Zarządu dyspozycje aby nie stosował się do poleceń właściciela ponieważ to nie on płaci za prąd na oświetlenie na ośrodku. Lampy na ośrodku mają się palić w sezonie codziennie, od zmierzchu do godz 24, zaś w zimie doraźnie jak jest potrzeba, zaś jedna lampa cały czas.
  • 50 tys poprzedni zarząd zainwestował w świetlicę (sprawa w sądzie) - nie wiadomo kto jest właścicielem... jest chętny żeby kupić - ale kto ma sprzedać ?
  • brama (wyjazdowa) ma być bezwzględnie zamykana - aby nie było autostrady w ośrodku, podobno droga jest gminna, ale nie do końca jest to ustalone - temat w wyjaśnianiu.
  • 37 tys zł powinno wpłynąć w tym roku na konto Towarzystwa + woda, wpłynęło 22 tys. Koszty 10 tys za ten rok= 213 prąd, woda, media, usługi obce 6,4 tys (księgowość, psy, poczta..) + umowa z Tatkiewiczem, + zobowiązanie operatora kom. 1,2 tys - tel Miecia.
  • 15 tys wynoszą łączne zobowiązania mieszkańców względem Stowarzyszenia - wysłane zostaną wezwania - przypomnienia.
  • Składka za 2009 rok - 120 zł składka członkowska + inne opłaty 330 zł = 450 złNa zakończenie właściciel ziemi stwierdził że chyba nikt przecież nie zarzuci mu złej woli, wszyscy się uśmiechnęli ironicznie i mieszkańcy rozeszli się do swoich domków.
Dodane przez Admin dnia października 01 2008 14:12:49 · 1 Komentarzy · 3025 Czytań Drukuj
Komentarze
Jafar dnia października 21 2008 17:35:22
O ja, ale bagienko
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Dodaj do ulubionych
Logowanie
Mieszkaniec e-Fronołowa

HasłoNie jesteś jeszcze naszym mieszkańcem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Historia wciąż żywa
P O L E C A M Y !

Historia Fronołowa i
mostu na Bugu
od roku 1905


Ostatnio dodane zdjęcia

31.01.21


31.01.21


31.01.21


31.01.21


31.01.21


31.01.21


31.01.21


21.01.2021


więcej...
Ankieta dla mieszkańców
Czy chciałbyś aby alejki we Fronołowie miały swoje nazwy?

Tak!

Eee.. nie.

Wisi mi to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Created by zwiruk.pl Copyright (C) 2008 | Powered by PHP-Fusion

14786937 Unikalnych wizyt w wirtualnym Fronołowie od maja 2008