Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa
Strona Główna · Szukaj · Galeria · Kontakt · Linki · Forum · Artykuły · Filmy Video · Na ryby · Download · Usługi · Sobota, Lipiec 22, 2017
Wspomnienia mieszkańców
Z A P R A S Z A M Y !

Wspaniałe wspomnienia
z dawnych lat
mieszkańców i przyjaciół
Fronołowa

Nawigacja
Najnowsze komentarze

eKartki

Gadżety

Propozycje:
co dodać na stronie

Ostatnie Artykuły
Fronołów 1905 - 1948...
Zakaz wstępu do lasu
Mierzwice zostaną up...
Głosujcie na Mierzwice!
Obóz przysposobienia...
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
A-fro-ktualności
kominki dla każdej r...
Jajka
Czy potrzebna lepsza...
Kolej przyspiesza do...
Najciekawsze Tematy
Czy potrzebna lep... [143]
A-fro-ktualności [117]
smieci we Fronołowie [61]
Kalendarz [61]
Gdzie można / war... [59]
Witamy mieszkańców :) off

Mieszkańcy online:

Ela04:46:16
Admin23:57:08
grozan 4 dni
Szopler 4 dni
Ania 5 dni
iwaoch 6 dni
starogowienna 1 tydzień

Gości online: 6

Twoje IP to: 54.225.53.253

Losowa Fotka
Czapla biała
Czapla biała
zwierzęta
Newsletter
Dla mieszkańców
Zobacz Temat
Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa | Forum Fronolow.pl | Otwarte dyskusje na temat Fronołowa i okolic
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor smieci we Fronołowie
jarsson
Mieszkaniec

Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 31.03.09
Dodane dnia 19-05-2009 11:41
Witam
Chciałem poruszyć problem śmieci we Fronołowie, generalnie chodzi o kontener, który stoi przy skrzyżowaniu drug w stronę Mierzwic. Byłem w marcu,kwietniu i maju i jest tragedia,cały czas leżą marcowe śmieci a po majowym wekeendzie to już koszmar się zrobił.Mam więc takie pytanie czy ktoś z Was wie kto jest odpowiedzialny za wywóz tych smieci bo wygląda na to że tzreba ich bardziej zmobilizować,niedługo wybuchnie tam jakaś zaraza!!!
Autor RE: smieci we Fronołowie
Admin
Super Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 31.05.08
Dodane dnia 19-05-2009 11:56
jarsson napisał/a:
czy ktoś z Was wie kto jest odpowiedzialny za wywóz tych śmieci bo wygląda na to że trzeba ich bardziej zmobilizować,niedługo wybuchnie tam jakaś zaraza!!!

generalnie jest tak że śmieci wywozi gmina, płacimy za ten wywóz w postaci podatków. Fizycznie robi to firma która otrzymuje zlecenie od gminy.

W ubiegłym roku pojawił się news na ten temat i dyskusja pod nim zachęcam do przeczytania: http://fronolow.pl/news.php?readmore=14 - ze swojej strony dodam że mam numer telefonu do "szefa" ekipy zbierającej śmieci - może warto mu pokazać gdzie jeszcze powinni przyjeżdżać bo omijają z pewnością niektóre rejony - może całkiem nieświadomie....

ps. oprócz newsa mamy też galerię śmieci ;)
http://fronolow.pl/photogallery.php?album_id=28

Witaj tak jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak jakbyś widzieć już nie miał
Żyj życie jakbyś miał już nazajutrz
Ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.
www.zwiruk.pl
hudek
Mieszkaniec

Data rejestracji: 26.05.10
Dodane dnia 26-05-2010 14:26
Zgadzam się z JARSSONEM. Może trzeba częściej wybierać albo po prostu postawić więcej kontenerów.Skontaktować sie z tą firmą i negocjować.I jeszcze mam pytanie kto do śmieci wyrzuca sterte drewna i robi bałagan do okoła kontenera!!!!!!!!!
gucio
Mieszkaniec

Data rejestracji: 12.08.08
Dodane dnia 07-06-2010 19:38
A co powiecie o torbach ze śmieciami leżącymi w lesie. Nie jest to chyba wynik małej ilości pojemników tylko wyraz kultury mieszkańców. Tym bardziej że za pojemnik trzeba zapłacić a niestety wielu to boli. Lepiej i taniej postawić za płotem oczywiście czyimś.
leni79
Mieszkaniec

Data rejestracji: 12.07.10
Dodane dnia 16-08-2010 23:46
gucio napisał/a:
A co powiecie o torbach ze śmieciami leżącymi w lesie. Nie jest to chyba wynik małej ilości pojemników tylko wyraz kultury mieszkańców. Tym bardziej że za pojemnik trzeba zapłacić a niestety wielu to boli. Lepiej i taniej postawić za płotem oczywiście czyimś.

Tak, dokładnie, to są Ci "z wysoka kulturą" wrrr...aż krew zalewa jak sie widzi np. w drodze do sklepu co parę metrów porozrzucane worki śmieci:/
dakke
Mieszkaniec

Data rejestracji: 10.02.09
Dodane dnia 22-04-2011 00:04
jarsson napisał/a:
Witam
Chciałem poruszyć problem śmieci we Fronołowie, generalnie chodzi o kontener, który stoi przy skrzyżowaniu drug w stronę Mierzwic. Byłem w marcu,kwietniu i maju i jest tragedia,cały czas leżą marcowe śmieci a po majowym wekeendzie to już koszmar się zrobił.Mam więc takie pytanie czy ktoś z Was wie kto jest odpowiedzialny za wywóz tych smieci bo wygląda na to że tzreba ich bardziej zmobilizować,niedługo wybuchnie tam jakaś zaraza!!!

No właśnie, rok za rokiem mija, a problem pozostaje...Może coś jednak zmienimy? Np. uczcimy Dzień Flagi i 2 maja zorganizujemy dzień sprzątania przy kontenerach? Są chętni?

adam

adam
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 23-04-2011 11:42
dakke napisał/a:
No właśnie, rok za rokiem mija, a problem pozostaje...Może coś jednak zmienimy? Np. uczcimy Dzień Flagi i 2 maja zorganizujemy dzień sprzątania przy kontenerach? Są chętni?

adam
Wczoraj widziałem że śmieciara jeździ i zbiera śmieci - dlaczego nie podjedzie do kontenerów ?

Obawiam się Adam że dużo chętnych nie zbierzesz :(

www.zwiruk.pl
dakke
Mieszkaniec

Dodane dnia 27-11-2011 23:51
Faktycznie chętnych nie było smiley

Więc sam (z synem) wziąłem taczkę i uprzątnąłem wszystkie śmieci wokół kontenerów (było tego 10 taczek). Niestety po kilku tygodniach widok się powtórzył (patrz zdjęcia w zał). Szczególnie, że przyznano nam środki na projekt "Bug - rajem dla turystów" (patrz zdjęcia w zał.) Trochę mnie to zaczęło denerwować. Zaczynam uderzać do:
1. Gminy - podeślę im te zdjęcia
2. No i do tego "Raju" smiley

zobaczymy co zwojuję. Będę informował smiley

adam
dakke
Mieszkaniec

Dodane dnia 27-11-2011 23:54
Wygląda na to, że załączniki się nie dodają - a szkoda, jest co pooglądać...

adam
Edytowane przez dakke dnia 27-11-2011 23:55
AnnS
Administrator

Miejscowość: Siedlce
Data rejestracji: 08.06.08
Dodane dnia 28-11-2011 07:34
Wrzuć do tej galerii: http://fronolow.pl/photogallery.php?album_id=28. W menu z lewej strony powinieneś mieć link 'Dodaj zdjęcie'
don_hihot
Mieszkaniec

Miejscowość: Siedlce
Data rejestracji: 12.07.10
Dodane dnia 28-11-2011 11:35
A może by tak przeprowadzić małą akcję uświadamiającą. Zawsze bardzo denerwują mnie śmieci porzucone gdzie popadnie i od jakiegoś czasu chodzą mi po głowie pomysły na dość dosadne plakaty wytykające ''haniebny występek śmiecenia w lasach''. Jeśli ktoś ma możliwość wydruku kilku sztuk w formacie +/- A3 mogę wykonać kilka projektów. Jeśli uda się ''nawrócić'' kilka osób, to będzie mały sukces...
PS. Jeżeli się nie uda, to zawsze pocieszająca jest myśl, że papier szybciej się biodegraduje niż plastikowe butelki i stare wersalki...
Marcin
Mieszkaniec

Data rejestracji: 23.12.10
Dodane dnia 28-11-2011 15:15
Śmieci przy kontenerach niestety są rozciągane przez zwierzęta (psy, koty). Może warto wkopać kilka kołków i otoczyć to jakąś siatką, żeby nie miały dostępu do worków ze śmieciami. Wtedy może śmieciarka będzie zabierać całe worki i będzie lepiej ? Zrobi się jakąś bramkę z desek i już. Oferuję słupki (bardzo solidne) i deski. Potrzebna jeszcze siatka i chętni, żeby to zrobić. Ja się deklaruję.
jurand
Mieszkaniec

Data rejestracji: 26.12.09
Dodane dnia 28-11-2011 16:47
Jeżeli to psy, koty...
Pies, gdy się zaweźmie, zrobi podkop, a kot ... wejdzie wszędzie...
Moja stara kotka, bardzo dobrze karmiona, chodzi ze 200 m do osiedlowego śmietnika i przynosi stamtąd pod dom kanapki czy kości, na których jest jeszcze coś do obgryzienia. Taka natura.

jurand
Marcin
Mieszkaniec

Data rejestracji: 23.12.10
Dodane dnia 29-11-2011 18:01
No dobrze Jurand, ale daj jakieś inne rozwiązanie smiley. Może siatkę głębiej zakopiemy lub zrobimy wylewkę betonową. Ten syf (wybaczcie) wygląda tragicznie. Zróbmy coś pls !!!
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 30-11-2011 13:19
don_hihot napisał/a:
Jeśli ktoś ma możliwość wydruku kilku sztuk w formacie +/- A3 mogę wykonać kilka projektów. Jeśli uda się ''nawrócić'' kilka osób, to będzie mały sukces...

zaprojektuj coś, wydrukujemy, zalaminujemy, rozwiesimy...

www.zwiruk.pl
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Miejscowość: Łosice
Data rejestracji: 30.03.09
Dodane dnia 10-12-2011 17:37
Słuchajcie, wydaje mi się, że raczej nie można ot, tak sobie wziąć i wybetonować kawałka ziemi nie wiadomo czyjej, trzeba by, jak zwyklesmiley zresztą, najpierw z "władzą" się naradzić. Może sołtys w pierwszej kolejności... Pomysł zrobienia "klatki" na kontenery wydaje się niezłysmiley, bo co tam się dzieje wokół to, aż oczy puchną. Pozdrowienia.
tomek112
Administrator

Miejscowość: SIEDLCE - MIERZWICE
Data rejestracji: 10.03.09
Dodane dnia 10-12-2011 23:10
Tak... lis czy kot do klatki nie wejdą,,, ale czy pan/pani z workiem śmieci? Przecież to trzeba otworzyć, a jak już to potem zamknąć...
Haes
Mieszkaniec

Miejscowość: Fronolow
Data rejestracji: 15.05.09
Dodane dnia 27-12-2011 21:30
Zakopmy głębiej siatkę,wybetonujmy, tak, tak, klatka na kontener itp.
A kto zostawia tu psy?Koty?Może zastanówmy się jak temu zaradzić?Przyczyny nie skutkismiley
dakke
Mieszkaniec

Dodane dnia 03-08-2012 20:22
No a w tym roku wygląda lepiej, dużo lepiej. Byłem cały tydzień na majówce we Fronołowie i widziałem jak śmieciarki dzielnie śmieci zabierały. Może moje zdjęcia pomogły, które wysłałem tu i tam?... A może po prostu, prozaicznie zmieniła się osoba odpowiedzialna za sprzątanie. Byłem pod wrażeniem. Oby tak dalej.

Adam

adam
jurand
Mieszkaniec

Data rejestracji: 26.12.09
Dodane dnia 19-02-2013 12:07
Za sprawą UE temat śmieci wraca.
Gmina ma podstawę by się wypiąć na sprzątanie, będzie sobie teraz kontrolować umowy mieszkańców z firmą odbierającą śmieci... Rozumiem, że od lipca znikną kontenery ogólnodostępne. Znikną koszty Gminy ponoszone na wywóz śmieci, ale śmiem wątpić, by miało to swoje przełożenie na obniżenie podatków. To jedno, a drugie - pisząc tak na gorąco, nie bardzo sobie wyobrażam, jak miałyby być odbierane śmieci od mieszkańców - wystawianie worków ? Znając życie, nie wszyscy od razu pobiegną podpisywać umowy. Gdzie się będą podziewać ich śmieci ? Zanim zostaną skontrolowani.
tomek112 - dzięki za zdjęcie i przypomnienie tematu.

jurand
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Dodaj do ulubionych
Logowanie
Mieszkaniec e-Fronołowa

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym mieszkańcem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Historia wciąż żywa
P O L E C A M Y !

Historia Fronołowa i
mostu na Bugu
od roku 1905

Ostatnio dodane zdjęcia

15.07.2017

Pochmurny dzień

12.07.2017

12.07.2017

12.07.2017

12.07.2017

Obszar zakazu wstępu...

Zakaz wstępu do lasu

więcej...
Ankieta dla mieszkańców
Czy chciałbyś aby alejki we Fronołowie miały swoje nazwy?

Tak!

Eee.. nie.

Wisi mi to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Created by zwiruk.pl Copyright (C) 2008 | Powered by PHP-Fusion

11311923 Unikalnych wizyt w wirtualnym Fronołowie od maja 2008